Obec Radhostice

Oznámení

Sběr jedlého oleje

Vážení spoluobčané,

naše obec již téměř rok zajišťuje sběr použitého jedlého oleje. Od roku 2020 bude sběr povinný - viz příloha. Prosíme, šetřete naše životní prostředí a využijte naší nádoby na sběr umístěné v Radhosticích. Děkujeme

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
img-3.jpg 668 Kb

Termíny svozu tříděného odpadu

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
radhostice.odt 6.5 Kb

Výběr poplatků

Vážení spoluobčané,

po dobu výběrů poplatků, tj. do 31.1.2019 budou úřední hodiny na Obecním úřadě v Radhosticích každou středu od 9.00 do 12.00 hodin.

Vaše Obec

Čl. 6

Splatnost poplatku

(1) Poplatek je splatný jednorázově a to nejpozději

(a) do 31.1. příslušného kalendářního roku  hotově v kanceláři OÚ v Radhosticích

 

(b)  do 31.3. příslušného kalendářního roku a to na účet obce 6921281/0100   -  u platby se neuvádí  variabilní symbol a uvede se v poznámce jméno poplatníka a adresa nemovitosti, ke které se poplatek vztahuje

 

(c) do 31.3. příslušného kalendářního roku  složenkou C

 

(d) obecní úřad může dohodnout s poplatníkem termín úhrady přímo v místě na adrese nemovitosti, ke které se poplatek vztahuje

 


Obecní kronika

Vážení spoluobčané,

s potěšením Vám oznamujeme, že na našich webových stránkách naleznete nový odkaz /v levém sloupečku dole/, pod kterým je umístěna digitalizovaná kronika obce. Doufáme, že při jejím čtení strávíte příjemné chvilky a oceníte úsilí našich předků zdokumentovat dění v obci a zachovat tak vzpomínky pro další generace. Je pro nás velkou výzvou najít někoho, kdo by v této práci pokračoval, i když s dvacetiletou pauzou.

Vaše Obec

 


Kořenové čistírny

Vážení spoluobčané,

 

na Výroční schůzi obce jsme zmiňovali možnost řešení problémů okolo čištění odpadních vod v naší obci pomocí kořenových čistíren. Pro inspiraci a k zamyšlení Vám dáváme odkaz na jednu z variant takové čistírny http://korenova-cisticka.cz/.

Vaše Obec

 


Hlášení rozhlasu - registrace

Vážení spoluobčané,

na zasedání zastupitelstva obce dne 16.7.2018 jsme se rozhodli, že zkušebně zavedeme systém informování občanů a výstražného systému pomocí aplikace Hlášení rozhlasu, která umožnuje bleskové informování občanů pomocí SMS, emailů nebo přes sociální síť, např. Facebook. Do tohoto systému se můžete sami registrovat přes internetový odkaz http://radhostice.hlasenirozhlasu.cz/, v pravém rohu je odkaz ODEBÍRAT HLÁŠENÍ  nebo pomocí registrace písemné. K této písemné registraci je potřeba formulář, který Vám bude doručen do schránek. Formulář si ho můžete prohlédnout a vytisknout z přílohy. Představení služby naleznete na stránkách https://hlasenirozhlasu.cz/predstaveni.

Do chytrých telefonů si můžete stáhnout přes Google Play i aplikaci Hlášení rozhlasu /pište s háčky a čárkami/, která umožnuje pročítání historie zpráv, veškeré informování bude propojeno i webovými stránkami obce www.radhostice.cz/.

Upozorňujeme, že z důvodu ochrany osobních údajů postupně opustíme informování občanů prostřednictvím  SMS , zasílaných z mobilu a přejdeme na informování pomocí SMS, emailů apod. odesílaných přes Hlášení rozhlasu.cz. Je plně na Vás, jestli se do nového systému přihlásíte a tím vyslovíte souhlas s použitím Vašich osobních údajů. Pokud se nepřihlásíte k zasílání SMS nebo emailů, můžete nahlížet do Hlášení rozhlasu.cz  přes  http://www.radhostice.cz/hlaseni-rozhlasu/ nebo přes aplikaci Hlášení rozhlasu.cz  v smartphonu.

Formulář k registraci v pdf je v příloze.

Hlášení rozhlasu - registrace

 

 

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
radhostice-cz-letacek-pro-obcany-novy.pdf 424.8 Kb

Změny ve vyřizování dokladů od 1.7.2018

Vážení spoluobčané,

v příloze naleznete změny ve vydávání dokladů, které platí od 1.7.2018.

Najdete i na nástěnce před OÚ v Radhosticích.

Vaše Obec

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
cestovani-s-detmi-do-zahranici-2018.pdf 408.9 Kb
vcasne-vyrizeni-dokladu-pred-letni-sezonou-2018.pdf 245.3 Kb
zmeny-ve-vydavani-cestovnich-pasu-od-1.-cervence-2018.pdf 369.2 Kb
zmeny-ve-vydavani-obcanskych-prukazu-od-1.7.2018.pdf 499.3 Kb

Nabídka pedikúry

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
letak-pedikura.docx 516.8 Kb

Dnes je: 21.01.2019

Svátek slaví: Běla

oddělovač

Anketa

oddělovač

Návštěvnost

Celkem: 408797 Rok: 4956 Měsíc: 4956 Týden: 183 Den: 183 Hodina: 2