Obec Radhostice

Oznámení

Nový zdroj vody pro Radhostice

Vážení spoluobčané,

dne 27.9.2018 jsme spolu s firmou Vrtané studny Šimandl provedli hloubení plánované studny na parcele č. 619/5 k.ú. Lštění. Náš optimismus byl na místě, protože se podařilo v hloubce 5 metrů objevit velmi vydatný pramen, který momentálně po 3 dnech měření poskytuje odhadem minimálně 30.000 l denně.

Akci samozřejmě předcházel důkladný průzkum, místo navštívili 3 odborníci na vyhledávání pramenů a všichni se na tomto místě schodli. Firmu jsme vybrali na základě obrovských referencí s vědomím, že za sebou mají stovku realizovaných kopaných studní a stovky vrtů.

Nyní bude nadále probíhat měření vydatnosti a po vyčištění odebereme vzorek vody na kvalitu. V případě kladných výsledků provedeme připojení na stávající vodovodní přípojku vedoucí ze stávající studny ve Dvorci na p.č. 619/9 v k.ú. Lštění.

Spolu s novým vrtem realizovaným v loňském roce u vodojemu v Brdě tak může být k dispozici pro Radhostice více než 40.000 l kvalitní vody denně, což je několikanásobek běžné denní spotřeby. A to nepočítáme původní zdroje na p.č. 268 k.ú. Radhostice.

Držte palce, aby se vše povedlo dotáhnout do konce, včetně žádosti o dotaci a konečně byl definitivně vyřešen problém s vodou pro Radhostice.

V případě, že bude akce úspěšně dokončena, můžeme se pokusit revitalizovat studnu na p.č. 619/9 v k.ú. Lštění a využít ji jako rezervní zdroj vody pro Dvorec a Lštění.

Vaše Obec

 


Dnes je: 10.12.2018

Svátek slaví: Julie

oddělovač

Anketa

oddělovač

Návštěvnost

Celkem: 399089 Rok: 93281 Měsíc: 2316 Týden: 91 Den: 91 Hodina: 1