Obec Radhostice

Oznámení

Voda

Vážení spoluobčané,

s potěšením Vás informujeme o tom, že nový vodní zdroj - vrt u vodojemu v Brdě vykazuje podle našeho měření o něco větší vydatnost, než bylo zjišťěno čerpacími zkouškami po provedení vrtu.

To znamená, že se tzv. roztekl a u puklinových vod to bývá časté. Po 14 dnech sledování nám v průměru denně nateklo do vodojemu 15.000 l denně, což je téměř o polovinu více, než jsme očekávali podle čerpacích zkoušek. Rozhodně to není ovlivněno posledními dešti, zaprvé nebyly až tak vydatné a zpoždění u takových hlubokých vrtů je v řádech měsíců, ne-li roků. Pakliže to vůbec ovlivní, většinou totiž jsou vrty stálé s neměnnou vydatností. Dá se tedy říct, že pokud se nám podaří vybudovat plánovanou studnu pod Dvorcem a bude v ní kvalitní zdroj vody, bude problém s množstvím a kvalitou vody v Radhosticích vyřešen. Budeme moci odstřihnout nekvalitní zdroj vody vybudovaný Státním statkem ve Dvorci, který nám způsobuje špatné rozbory vody z vodovodu v radhosticích /viz příloha/.

V druhé etapě pak budeme řešit vodní zdroje pro vodovod ve Dvorci a Lštění, kde situace není havarijní, ale havárií zavání. I tam není voda kvalitní, ale není to způsobenou kvalitou vodního zdroje, ale špatným skladováním vody ve vodojemu, kde budeme muset provést opatření ke zkvalitnění vody - úpravování vody apod.

Vaše Obec

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
lsteni-15.8.2018.pdf 666.8 Kb
radhostice-15.8.2018.pdf 666.7 Kb

Dnes je: 21.11.2018

Svátek slaví: Albert

oddělovač

Anketa

oddělovač

Návštěvnost

Celkem: 394538 Rok: 88730 Měsíc: 5242 Týden: 599 Den: 134 Hodina: 22